Zeytinburnu Çırpıcı Mahallesi henüz kimliği belirsiz kişi ya da kişiler AK Parti Seçim irtibat bürosuna attıkları parça tesirli ses bombası büyük bir gürültüyle patladı. Olay yerinden inceleme yapan polis kaçan saldırganları yakalamak için çalışmalara başladı. İddiaya göre, henüz kimliği belirsiz kişi ya da kişiler plakası alınamayan bir otomobille saat 22. 00 sıralarında Çırpıcı Mahallesi 1. Taşocağı sokağı üzerinde bulunan AK Parti Seçim irtibat bürosu önüne geldi.

HABERİN GÖRÜNTÜLERİ ZEYTİNBURNU TV'DE TIKLAYIN-İZLEYİN

Saldırganlar, ses bombasını bıraktıktan sonra olay yerinden hızla uzaklaştı. Patlama sesi duyan mahalle sakinleri durumu polise bildirdi. Çevrede geniş güvenlik önlemleri alan polis ekipleri, bomba uzmanı ekipler olay yerinden delilleri topladı. Kaçan saldırganları yakalamak için polis çevredeki güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı.

HAİN SALDIRIYI KINIYORUZ

Olay yerine gelen Zeytinburnu AK Parti Çırpıcı Mahallesi 2. Bölge Başkanı Yusuf Beriş, "18. 00 sularında biz lokali kapattık başka bir toplantıya gittik. Seçim büromuza ses bombası atıldı. Bizede olayı arkadaşlar haber verdi. Bu sokakta oynayan çocuklar vardır genelde iyi ki onlar yokken bu hain saldırı meydana geldi. Kimse zarar görmedi. Böyle olayların meydana gelmesini kınıyoruz, bu ülkede hepimiz kardeşiz. Bu tür olayları aşmamız lazım, ileride buna benzer olaların olmasını istemiyoruz" dedi.

PARÇA TESİRİNİ ARTTIRMAK İÇİN MİSKET KULLANILDI

Zeytinburnu AK Parti Çırpıcı Mahallesi 1. Bölge Başkanı Hurşit Bekaroğlu ise, bombanın tesirini arttırmak için misket kullanıldığını belirterek, "Olay yerine gelen polis ekipleri, bomba düzeneğine eklenmiş misketleri buldular. Delilleri toplayarak emniyet müdürlüğüne götürdüler" diye konuştu.

İKİ AYRI EKİP BOMBALADI

AK Parti Seçim irtibat bürosunun karşı apartmanında oturan mahalleli ise, saldırı yapanların iki ayrı ekip halinde geldiklerini çok kısa sürede saldırıyı yapıp olay yerinden hızla uzaklaştıklarını söyledi. Vatandaşlar patlama sonrasında beyaz bir toz bulutunun mahalleyi sardığını ve beyaz bir duman bıraktığını belittiler

WWW.ZEYTİNBURNUHABER.ORG