YUNUS GÜLMEK

Biyografiler → YUNUS GÜLMEK

1960 Siirt doğumlu olan Yunus Gülmek 35 yıldır Zeytinburnu’nda ikamet etmektedir. 1984 yılında Zeytinburnu vergi dairesi müdürlüğüne vergi memuru olarak atanır. Daha sonra muhasebe-mali işler-denetçilik görevlerini başarıyla icra etti. Bir çok memur, sendika, vakıf ve sivil toplum kuruluşlarında temsilcilik yapmıştır.

Emekli olduktan sonra Zeytinburnu'nda kendine ait tekstil imalatını kurarak bir çok hemşerisine bu vesileyle iş imkânı sağlamıştır. geniş hemşeri, işçi ve esnaf çevresine sahiptir. AK Parti’de 6 yıldır aktif olarak siyaset yapmaktadır. siyaset akademisini başarıyla bitirmiştir.

İlçe yönetimine, yedek yönetim kurulundan başlayarak; asil yönetim, yaşlılar komisyon başkanlığı, ekonomik işler başkan yardımcılığı, seçim işleri başkan yardımcılığı ve sosyal işler başkan yardımcılığı görevlerini başarıyla gerçekleştirdi.Sevilen, sayılan ayrıca mütevazi kimliğiyle tanınan Yunus Gülmek, konuşmaktan çok icraata önem veren bir yapıya sahiptir.

Ayrıca bir çok sivil toplum örgütlerinde başkanlık ve yöneticilik yapan YUNUS GÜLMEK:

*Yeni Nesil Yardımlaşma Dayanışma Kültür ve Gençlik derneği başkanı

*Siirt Vakfı yönetim kurulu üyesi

*Siirt Bağtepe Derneği yönetim kurulu üyesi

*Zeytinburnu Zühtü Kurtulmuş Anadolu lisesi okul aile birliği başkan yardımcısı

*Maliye Vakıf üyesi

*Gönüllü trafik müfettişidir

*MAGDER hasar tespit komisyon başkanı  gibi bir çok sivil toplum kuruluşlarında sosyal hayatın içinde olan bir şahsiyettir.

Yunus Gülmek evli ve 3 çocuk babası olup işletme fakültesi mezunudur. İyi düzeyde Arapça bilmektedir.