Mehmet ÇİFTÇİ KİMDİR?

Biyografiler → Mehmet ÇİFTÇİ KİMDİR?

Zeytinburnu’nun başarılı işadamlarından Doğuş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çiftçi 31 Mart 2019!’da yapılacak olan Yerel Seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Adayı oldu.

MEHMET ÇİFTÇİ KİMDİR? 

1970 yılında İstanbul'da dünyaya geldi, 1940 yılından beri de Zeytinburnu'nda kök salmış İzmir kökenli bir ailenin çocuğu olan Mehmet Çiftçi, evli ve 3 çocuk babasıdır. Öğrenim hayatını İstanbul'da tamamlayan Çiftçi 1992 yılında vatani görevini layıkıyla yaptı. 1992-1995 yılları arasında inşaat sektöründe ciddi projelerde kendini ispatlayıp tecrübe edindikten sonra 1995 yılında Zeytinburnu'nda kurmuş olduğu İnşaat Şirketiyle halen faaliyetlerine gerek kamu sektöründe gerekse özel sektörde devam etmektedir.

Mehmet Çiftçi , İnşaat ve Kentsel Dönüşüm konularında uzmanlaşmış, Belediyecilik konusunda da 13 yıldır İstanbul Büyük Şehir Belediyesi'ne vermiş olduğu başarılı ve istikrarlı hizmetlerinden dolayı ciddi bir Belediyecilik bilgi ve tecrübesine sahip olmuş başarılı biri işadamıdır.

2004 yılına kadar Ülkü Ocaklarında çeşitli görevler aldıktan sonra Zeytinburnu Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığında Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiş, gerek sahada gerekse merkezde siyasi çalışmalarını yapmıştır.