Davut Genç

Biyografiler → Davut Genç

İstanbul Tüm Samsunlular Derneğinin Başkanı, başarılı işadamı Davut Genç AK Parti Zeytinburnu Meclis Üyeliği Aday Adaylığı için başvurusunu yaptı. Zeytinburnu’ndaki Tüm Samsunluları temsil etmek ve herkese eşit hizmet götürmek için yola çıkan Davut Genç, görkemli bir açılış ile Samsunluları Zeytinburnu’nda gözde mekana kavuşturmuştu.

Babası 1950 Yılında Samsun’dan göçerek İstanbul Zeytinburnu’na yerleşti. Davut Genç, 1976 Yılında Zeytinburnu Telsiz Mahallesinde doğdu. Eğitim Hayatının ardından 1999 Yılında Genç Gıda Oto Turizm ve Sanayii Şirketini kurdu. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan Davut Genç bir süre sonra Reyda Gelinliği kurdu. Genç olarak Bayrampaşa Halinde Genç Tarım Ürünleri kurarak ihracat ve ithalat yapmaya başladı.

Bir çok STK’da aktif görev üstlenen yapan Davut Genç halen Zeytinburnu Tüm Samsunlular Derneğinin Başkanı, Pazarcılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Telsiz Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin Yönetim Kurulu Üyesi, Bayrampaşa Hal Yönetim Kurulu Üyesi, Fenerbahçespor Kongre Üyesi, AK Parti Telsiz Mahalle Başkan Yrd ve Mali İşler Birim Başkanı görevlerini yürütmektedir.

Başarılı işadamın Davut Genç Evli ve üç Çocuk Babasıdır.