İmarda ileri geri yapılanmada haklarının gasp edildiğini söyleyen vatandaş, Başkasına izin var, mahkemeye verdiğim için bana izin yok dedi.Beştelsiz Mahallesi Dr. Kamuran Sokak No:56’da ikamet etmekte olan bir vatandaş binasını yaparken cephe olarak diğer binalarla eşit hizada yapılması için gerekli girişimleri yaptı.

Bina sahibi “ Ruhsatımızı 2003 – 2004 yılında alırken o dönemin İmar Müdürü Servet KIRNA imar durumunu kimse bozamaz demişti. Bitişik komşum ilgili konu ile mahkemeye müracaat etti. Mahkemeyi de kazandı. Ama biz evvelce komşumun mevcut cephesinden 1.5 metre geride binamızı yapmıştık.

Daha sonra yapılan binalar da 1.5 metre ileriye çıkık olarak yapıldı. Bize İmar durumunu kimse bozamaz diyenlere soruyorum. İmar durumu bozulamazdı da diğer binalar neden 1.5 metre ileriden yapıldı. Onlara imar o şekilde de bana neden böyle.

Maddi ve manevi zararımız hayli büyük. Bu nasıl bir adalettir anlamak çok zor. Binamız diğer binalara göre aynı hizada olabilirdi. Bir bilen bana bunu anlatsın da bilelim” dedi. kullan kullan
ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL