Sümer, Nuripaşa, Merkezefendi , Telsiz , Yenidoğan Mahallelerinin ardından Akşam Çayı Beştelsiz Mahallesindeydi. Beştelsiz Mahallesindeki Akşam Çayı hem kalabalık hem de coşkuluydu.

MUHTAR’DAN BAŞKANA TEŞEKKÜR

Beştelsiz Mahallesi Muhtarı Adem Yavuz gecikmeli olarak katıldığı Akşam Çayı programında yaptığı konuşmada önce gecikmesinden dolayı özür diledi. Ardından da Belediye Başkanı Murat Aydın’a Beştelsiz Mahallesine kazandırdığı Zeytin Park’tan dolayı teşekkür etti.

ADETA YERİN ALTIYLA KONUŞTUK

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Beştelsiz Mahallesindeki Akşam Çayında önce ilçede yapılan alt ve üst yapı hakkında bildi verdi. Kaldırımın olmadığı, geceleri nisanların bodrum kar girişlerine düştüğü, karanlıktan sokağa çıkmaya korktuğu Zeytinburnu’nda yaşamaktan mutlu olmayan ilk fırsatta kaçmaya çalışan insanların yaşadığı bir semti 10 yıl gibi bir süre için de nasıl modern bir ilçe haline getirdiklerini anlattı. Başkan Aydın Kültür Vadisi Projesinin anlatırken adeta dönem dönem yerin altındaki rahmetlileri ile konuştuklarını ve onlara projelerinde yer verdiklerini söyledi. Kültür Vadisi ve Merkezefendi Tıp festivalinin de bunun ürünü olduğunun altını çizdi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM VE KALDIRIM PAYLARI SORULDU

Muhtarların ardından ilçede gerçekleştirdikleri icraatları anlatan Başkan Aydın, göreve geldiklerinde Zeytinburnu'ndaki çevre ilçelere göre düşük olan gayrimenkul değerlerinin 13 yıldır gerçekleştirdikleri alt ve üst yapı yatırımları sayesinde yükseldiğini söyledi. Başkan Aydın, çaya katılan vatandaşlardan yazılı olarak gelen soru, dert ve şikayetleri de teker teker cevapladı.

KALDIRIM PAYLARI YASAL ZORUNLULUK

Kaldırım Payları ile ilgili soruyu da değerlendiren Belediye Başkanı Murat Aydın, Bunun yasal bir zorunluluk olduğunu ve bu vergiyi de kendi belediyelerini başlatmadığını hatta bu vergilinin alınmaması ile ilgili kendisinin de Anakaraya gidip bir çok kişi ile görüştüğünü söyledi. Başkan, Bunun alınmaması halinde yasal suç işleyeceklerinin altını çizdi

ÖNCE RÜYALARINI GÖRDÜK

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın,Beştelsiz Mahallesinde yaptığı konuşmada 3 Dönem önce göreve geldiklerinde, Bağcılar,Fatih, Güngören ‘de dairelerin değerinin ilçemizden 2 kat daha fazla olduğunu şimdi ise bir dönem gece kondu semti olarak anılan Zeytinburnu’nda daire fiyatları neredeyse bu içlerden iki kat daha fazla değer kazandı. İşte mesai arkadaşlarımla birlikte ilçemize çok daha fazla değer katacak projeleri hayata geçirmek için çalışıyoruz. İnanın ben gece rüyalarımda bu projeleri görüyorum dedi.

SOSYAL İÇERİKLİ PROJELERE ÖNEM VERİYORUZ

Zeytinburnu Belediye başkanı Murat Aydın yaptığı konuşmada geçen yıl içinde Aş evimizde 800'e yakın cenaze evine yemek ve içecek ikramı yapılmış. AKDEM ile geçen yıl içinde 397 tane yatalak hastaya evde hizmet vermişiz. Her gün Kumkapı’daki Yabancılar şubesine 350 kişilik sıcak yemek aş evimizden gidiyor. Bu hizmetimizde dinine,diline ve milliyetine bakılmaksızın her kese yemek ikramı yapılıyor.AKDEM'de geçen yıl 448 engelliye 7.992 sat rehabilitasyon hizmeti vermişiz..Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezinde geçen yıl 103.575 kişi kültürel etenliklerden yararlanmış bilgisi yaşta olmak üzere halkın sorduğu her soruya içtenlikle cevap vermesi Beştelsiz mahalle halkını oldukça memnun etti.

ZEYTİNBURNU DEĞERİNE DEĞER KATTI 

Başkan Murat Aydın Türkiye’de Zeytinburnu'nu, Beştelsiz’i, Yenidoğan'ı, Merkezefendi’yi bilmeyen kişinin artık kalmadığını cami ve hamamın bitirilmesi ile birlikte Kültür Vadisinde tamamlanınca İstanbul’un göz bebeği bir mahalle haline geleceğini belirtti. Kiptaş konutları ile Zeytinburnu'nun bir çok yerinde daire fiyatları neredeyse üç katına çıktı. Bizleri eleştiriyorlar bu buraya ucuz konutlar yaptırsaydık burası yeniden gece kondu mahallesine dönerdi dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM YİNE EN ÇOK SORULAN SORU OLDU

Beştelsiz Mahallesinde yapılan akşam Çayında yine en çok sorulan soru Kentsel Dönüşüm oldu. Başkan Aydın Deprem ve Kentsel Dönüşüm konusunda acizane en bilgi Belediye Başkanın kendisi olduğunu belirtti. Yıllardır bu kunda çalışmalar yapıyoruz. İlçemizde çok yol almasak ta Sümer’de bir etabı tamamlıyoruz. Artık hükümet bu olaya el attı. Bundan sonra dönüşüm daha hızlı ilerleyecek. Ama Her şeyi devletten beklemek doğru değil. Türkiye bütün bütçesinin Kentsel Dönüşüme ayırsa 10 yılda sadece İstanbul’daki Kentsel Dönüşüm bitirilemez. Bu örnekt4e bu dönüşümün vatandaş devlet işbirliği ile yapılması gerektiğini gösteriyor dedi.

ÇAY SAATİ SAZLI SÖZLÜ VE EĞLENCELİ GEÇTİ

Yıllardır başkanla akşam çayı programların aranılan sanatçısı olan İsa Muslubaş birbirinden güzel türküleri ile programa renk kattı. Başkan Aydın Muslubaş'tan özel istek türkülerde istedi. Siyasetten sıkıcı bir ortamdan uzaklaştıran Başkanla Akşam Çayı programı eğlenceli bir havada gerçekleşti. Türküler ile başlayan akşam yine türkülerle sona erdi.

AKŞAM ÇAYINA GENİŞ BİR KATILIM VARDI

Beştelsiz Mahalesinde düzenlenen Başkanla Akşam Çayına, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Beştelsiz Mahalle Muhtarı Adem Yavuz, Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcıları Gökhan Kasap, Zafer Alsac, Ömer Arısoy, İlyaz Saka, Ak Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver,Yardımcıları Yıldırım Emen, Metin Develi, Bilal Akgün, Hüseyin Arslan, Zabıta Müdürü Ferruz Kutsal, Temizlik İşleri Müdürü Birol Yılmaz, Destek Hizmetleri Müdürü Tahsin Uysal, Fen İşleri Müdürü Engin Köklü, İmar İşleri Müdürü Hatice Küçükayvaz, Bilgi İşlem Müdürü Tahsin Uysal,Mali Hizmetler Müdürü Mustafa Aymak, Hukuk İşleri Müdürü Türkan Karatekin, Yazıişleri Müdürü Habibe Darcan, Sosyal İşler Müdürü Sami Uysal, Kültür İşleri Müdürü Mustafa Aydın, Özel Kalem Müdürü Bünyamin Korkmaz, Basın Danışmanı İsmail Uluhan, Teftiş Kurulu Müdürü Alaaddin Açıkalın, Ak Parti Meclis Üyeleri Hasan Uluocak,Aydın Çığrıkçı ,Ak Parti Yönetim Kurulu Üyeleri Şenol Gürele, Muhammed Sedat Ürün, Erdoğan Biberoğlu, Burhan Arslan,Yavuz Tekçe İlçe Genlik Kolları Başkanı Sercan Sayılı, Ak Parti Mahalle Başkanları, Kemal Abukan, Yaşar Arslan, Hurşit Bekaroğlu, Adnan Demirel, Yüksel Aydeniz, Ali Çebi, Hüseyin Aydoğan,Beştelsiz Kulüp Başkanı Naci Sert ve mahalle sakinleri katıldı.
ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL HABER