Yaklaşık iki ay önce Zeytinburnu’nda yaşana olayların yeniden yaşanmamı için ilçe emniyet müdürlüğü çok hassa çalışıyor. Hakkâri’deki olayın ardından ilçemizdeki hiçbir yürüyüşe izin verilmedi ve anında müdahale edildi.

Üsküp Meydanın yürüyüş yapılacağı ihbarını önceden alan Zeytinburnu İlçe Emniyeti, Emniyet Müdür Yardımcısı Kenan Şaban Sütgün önderliğinde geniş güvenlikleri önlemleri aldı. Zeytinburnu Polisine iki otobüs Çevik Kuvvet ekibi de eşlik etti. Kenan Müdür gençlere yürüyüş yapmamaları halinde müdahale etmeyeceklerin söyledi.

Üsküp Meydanında toplanan gençler, Hakkari’nin Çukurca ilçesinde gerçekleşen hain saldırıyı protesto etti, Saygı duruşu ve Türk bayrağı eşliğinde İstiklal Marşı okundu. Ardından "Kahrolsun PKK", "Türkiye Uyuma, Şehidine Sahip Çık" ve "Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez" sloganları atan yaklaşık 50 kişi, protesto gösterisinin ardından topluca yürüyüş yapmak istedi. Çevrede geniş güvenlik önlemleri alan polis ekipleri, yürüyüşe izin vermedi.

Bunun üzerine grup sonra sessiz sedası dağıldı. Ara sokaklara dağılan grubun yeniden bir araya gelme ihtimaline karşı güvenlik önlemleri arttırıldı. ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL-TAYLAN DEMİRELLİ