Avcı ailesi Bulgaristan’da yaşanan göç sonrası Atavatanları Türkiye’ye göçerek İstanbul Zeytinburnu’nda yerleştiler.Muhsin Avcı Zeytinburnu Beştelsiz Mahallesinde ikametini kurdu ve yıllarca yaşam mücadelesini aynı mahallede verdi. Beştelsiz’in sevilen Simalarından Muhsin Avcı (51) sesiz sedasız gelip yerleştiği Beştelsiz Mahallesinden yine sessiz sedasız ebedi ikametgahına hareket etmek üzere ayrıldı.

Genç yaşta olmasına rağmen çağımızın illet hastalığı kansere bir yıl önce yakalandı. Farkına varıldığında ise artık çok geçti tümör midesinin büyük bir bölümünü kaplamış ve yapacak çok fazla şey kalmamıştı. Doktorlar acı haberi çocuklarına vermişti. Sadece Muhsin Beyi üzmeme adına kendisine Kemoterapi yapıldı. Çok fazla bir faydasını da görmedi. Son bir çare olarak yıllar önce göçtüğü anavatanına giderek memleket havası aldı.

Aslında Memleket havasının etkisini bayağı görmüş . Zeytinburnu’na döndüğünde kaybettiği kiloları tekrar almış ve tekrar eski dinç haline dönüşmüştü. Bir gün önce Beştelsiz Mahallesinde yine her gün ki gibi dolaşıyor. Komşularıyla dertleşiyordu. Taki kontrol için gitmeyi düşündüğü Samatya Hatanesine Acil bir şeklide götürülene kadar. Çocukları Hastane yetiştirdi. Hemen yoğun bakıma alındı sadece bir gece direnebildi. Muhsin Avcı ağabeyimiz genç yaşta haytanın bağrında geride gözü yaşlı babasını ailesini ve çok sevdiği torununu bırakarak ebediyete intikal etmek üzere aramızdan ayrıldı.

Baba Latif Avcı Torunun oğlunu görürken sevinmişti fakat genç yaşta evlat acısını yaşarken adeta yıkılmıştı. Cenaze namazı öncesi taziyeleri kabul ederken oğluna son bir kez uzun uzun baktı. Muhsin Avcı’nın çocukları Faruk ve Faik babalarına karşı son görevlerini layıkıyla yerine getirmek için bir dakika bile tabutunun başından ayrılmadılar. Merhum Muhsin Avcı’nın eşi Nazmiye Hanım ise Musallah Taşında yatan ve genç yaşta kaybettiği eşinin ölümüne halen daha inanamıyordu.

Beştelsiz Mahallesi sakinleri komşularına son görevi yerine getirmek için cami avlusunda hazır bulundular. Alınan helallikler ve kılınan cenaze namazının Ardından Muhsin Avcı’nın cenazesi Büyükçekmece’deki aile mezarlığına defin edildi.

Zeytinburnu Haber Gazetesi olarak Merhuma Allah’tan Rahmet, başta babası eşi ve çocukları olmak üzere tüm yakınlarına sabır diliyoruz. ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL-MURAT ERGÜN