Zeytinburnu Belediyesi genelde okullarımızın cephelerinde uzunluk olan bölümlerine araçların park etmelerini önlemek için özel olarak yaptırılan ve içinde servi mazı ağaçları bulunan tahta kasaları koymuştu. Bunlardan örnek verirsek bir bölümü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Muhsin Ertuğrul Çıraklık Eğitim Merkezi ve Dr. Reşit Galip İlköğretim okulunun cephelerinde ve bir diğeri de Prof. Dr. Rauf DENKTAŞ Caddesi üzerinde bulunan Celalettin Gözüsulu İlköğretim Okulu cephesinde bulunuyordu.

İnsanların umursamadığı, hiçbir ilgilinin görmediği, hiçbir kimsenin belediye ilgililerine haber vermediği, yapılan güzel çalışmalara sekte vurulmaya çalışılan her şey bizler için önemli bir haberdir. Adı geçen okulun ve Öğretmen evi üst giriş kapısı önünde bulunan bu umursamaz kişilerin park eylemi de bizler için bir haberdir.

Üstelik hem de öğretmen evi önündeki keyfi park eylemi tam bir haberdir. Adam, yani şoför olacak kişi nasıl becermiş bu park eylemini. Bu araçlar kimindir? Kimin neyidir? Bu umurumuzda değil. Önemli olan bir çok ilgilinin görmediği ve ilgisizliği bizler görüp yetkilileri uyarıyoruz ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL-MEHMET ALPAY