Dernek yeni cami için Cami etrafında bulunan 4 Gayrimenkulün ikisini satın aldı. Geri kalan diğer iki gayrimenkulünde satı alınıp cami inşaatına başlanabilmesi için siz hayırseverlerin desteği bekleniyor.

İŞTE CAMİ DERNEĞİNİN YAPTIĞI O DUYURU

Güzel İstanbul'umuzun en merkezi ilçelerinden olan Zeytinburnu ilçemize ecdadımızın ve bizlerin şanına yakışır şekilde Süleymaniye'ye eş, Selimiye'ye kardeş olacak, halkımızın dini ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir eser inşa edebilmek için ilçemizin en merkezi konumdaki camisi olan Beştelsiz Camiimiz kısa bir zaman sonra yıkılıp bitişiğindeki gayri menkuller de alınarak yerine yeniden mükemmel bir camii yapmak istiyoruz. Yapacağımız camii bünyesinde; çocuklarımızın ve hanımlarımızın her zaman istifade edebilecekleri bir Kur'an Kursu, cemaatimizin ve halkımızın dini ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri çok amaçlı bir konferans salonu, halkımızın her zaman istifade edebileceği geniş bir kütüphane, gençlerimizin fiziksel gelişimi için bir spor salonu, çocuklarımızın daha güzel ve güvenli bir ortamda bilgi alabilmeleri için internet erişim salonu, hayırsever vatandaşlarımızın her türlü yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağımız bir yardım salonu, özürlü ve yaşlı cemaatimizin cemaate katılımlarını sağlamak amacıyla bir asansör, hanım kardeşlerimizin de her zaman cemaate iştirak edebilmeleri amacıyla sadece hanımlara mahsus bölüm yer alacaktır. Bütün bunları yapabilmemiz için camimizin mevcut arsası buna imkan tanımamaktadır. Bunun için ilk adım olarak hemen bitişiğimizdeki binayı satın almış bulunuyoruz. Bitişiğimizdeki iki gayrimenkulü daha almamız gerekmektedir. Buralar da alındıktan sonra mevcut arsamız 1200 m2 ye ulaşacaktır. Ancak bu yerleri satın alabilmemiz için 3 milyon TL ye ihtiyaç duymaktayız. Bu amaçla her türlü maddi ve manevi yardımlarınızı bekleriz

Ne Verirsen Elinle O Gidecektir Seninle

Mallar ve evlatlar, dünya hayatının süsüdür. Baki kalacak salih ameller ise, Rabbinin katında, sevap olarak da ümit olarak da daha hayırlıdır. (Kehf Suresi 46)

"İnsanoğlu öldüğü zaman, bütün amellerinin sevabı da sona erer. Şu üç şey bundan müstesnadır: Sadaka-i cariye, (yani hayrı devam eden iyiliktir. Herkesin faydalandığı ve varlığı devam ettiği müddetçe sevabı da devam eden hayırlardır. Cami ve mescidler, mektep ve medreseler, yollar ve köprüler, çeşmeler ve sebiller, hanlar ve hamamlar, her çeşit hayır vakıfları bunun örneğidir. Bunları yapanların, yapımına katkı sağlayanların amel defteri kapanmaz ve sevabı sürekli olur.) istifade edilen ilim, kendisine dua eden hayırlı evlat." (Hadis-i Şerif; Müslim, Vasiyyet 14.)

Yardımlarınız için Hesap Numaramız
Türkiye Finans Katılım Bankası IBAN No: TR79 0020 6000 7500 3777 4700 01
İrtibat Tel: 0212 558 96 75 - 0536 607 99 93

ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL HABER