Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın amatör kulüp olmasına rağmen büyük bir başarı sağlayarak atletizmde Olimpiyat seçmelerine sporcu yollayan ilk amatör kulüp olan Beştelsizspor Kulübünü ziyaret etti. Bu büyük başarının mimarlarında biri olan ve verdiği destekle Amatörlerin her daim yanında olan Başkan Murat Aydın sporcuları yolcu ederken büyük mutluluk yaşadı.

HABERİN GÖRÜNTÜLERİ ZEYTİNBURNU TV'DE TIKLAYIN-İZLEYİN

Ziyarete ayrıca Ak Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Osman Aşkın Bak, Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Kasap ve Ak Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver katıldı. Büyük kulüplerin Milyon TL’ler harcayarak ulaşmak istediği başarıyı küçük bir bütçeyle yakalayan Beştelsizspor Kulübü Olimpiyat elemelerine katılan Sabri Kara ve Balkan Şampiyonasu’na katılan M. Ali Akbaş sporcularıyla gurur duyuyor.

Aydın: Tebrik ediyorum sizi

Sporcuları yarışmalara gitmeden önce başarılar dilemek için ziyaret eden Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, başarısından dolayı kulüp yönetimi ve sporcularını kutladı. Zeytinburnu’ndaki kulüplere hem maddi hem de manevi yönden imkanları ölçüsünde destek verdiklerin ifade eden Aydın, “Ben Kulüp Başkanı Naci Sert ve yönetimine, antrenör Asım Çetin’e, sporcular Sabri Kara ve M. Ali Akbaş teşekkür ediyorum başarılarından dolayı. Hepimizin ortak amacı ülkemize hizmet etmektir. Büyük kulüplerin yapamadığını sizler yaptınız. İnşallah oradan da başarı ile dönersiniz” dedi.

AK PARTİ Adayından destek

Ülkenin genç ve dinamik bir sporcu kapasitesi olduğunu anlatan Ak Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Osman Aşkın Bak ise destek ziyaretinde şöyle konuştu: Ben önümüzdeki yıllarda gençlerimizden Olimpiyat’larda büyük başarılar bekliyorum. Çünkü çok dinamik ve başarılı bir geçliğimiz var. Ben ayrıca bu büyük başarıdan dolayı hepinizi kutluyorum.”

Kulüpten ziyaretçilere teşekkür

Bu mutlu günlerinde kendilerini yalnız bırakamayanlara teşekkür eden Beştelsiz Spor Kulübü Başkanı Naci Sert, sporcularıyla gurur duyduğunu söyledi. Sabri Kara’nın Almanya Duesseldorf’ta Olimpiyat elemelerine M. Ali Akbaş’ında Makedonya’da Balkan Şampiyonası’nda yarışacağını vurgulayan Sert “ Sporcularım çok başarılı ve onlardan gurur duyuyorum. Ayrıca antrenörümüz Asım Çetin’in bu başarıdaki büyük emeklerine de teşekkür ediyorum. Ben Zeytinburnu halkından bize dua etmelerini diliyorum” dedi.

Beştelsiz Atletizm Sporcularının başarıları:

Sabri Kara: 23 yaş altı Avrupa Gençlik oyunları 3’cüsü (2002 Avusturya), 1500 metrede Dünya 10’cusu, Dünya Üniversiteler Finalisti (1000 metrede), Uluslararası 10000 metre 1’cisi (Belçika), Avrupa Milletler Kupası (1500 metre ve 3000 metre) 4’cüsü (Yugoslavya), Salon 3000 metre 1’cisi (Bulgaristan), 2009 yılı 1000 metre Türkiye 1’cisi (İzmir), 2011 yılı Türkiye kros 1’cisi (Ankara)

Mehmet Ali Akbaş: 2006 8000 metre gençler Türkiye 1’cisi, 2007 1500 metre 23 yaş altı Türkiye 2’cisi, 2008 Köln yarı maratonu 1’cisi (Almanya), 2010 Alsdorf 10000 metre 1’cisi (Almaya), 2011 Adana yarı maraton yarışı 3’cüsü ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL HABER-TAYLAN DEMİRELLİ