Askerlik Şube Başkanlığı binası ile Beştelsiz Camii arasında kalan ve Prof Dr.Rauf Denktaş Caddesi’nden gelen araçların, Askerlik Şube Başkanlığı binasına dönüş yaparak Belediye Hizmet Binası yönü istikametine dönecekleri bir kasis var. Kasisin ardı yemyeşil . Daha evvelce bu kasisin dönemeçli köşesi bölümünde yayaların rahat yürümesi için 60 santimlik kadar bir kaldırım vardı.. Fiyonklu fikir üreten her kim kaldırttıysa bu kaldırımı kaldırttı. Yani açıkçası yok ettirdi. Zira kaldırım olduğu bir günün akşamı bir TIR tekerleğinin görüntülerini çekmiş fakat yayınlamamıştık. Kaldırım tekerleğin altında rahatça görülüyor.

Kaldırım yok edildikten sonra yeni çalışmalar yapıldı ve ardından da yine yüksek tonajlı kamyonların dönüşlerinde yeşil bölümün kenarlarında bulunan kalın bloklar darmadağın edildi. Şimdi merak ederek soruyoruz. İnsanların yürüdüğü kaldırımı neden yok ettirdiniz? Herhalde yayalar kaldırımdan yürümesini bilmiyor diye, çimen veya çiçeklere basarak yürünülmesi istendi. Bu bölümden özellikle akşam saatlerinde dönen araçlar biraz yavaşlıyor ve far ışıklarından kaldırım gözüküyordu. Şimdi kaldırım maldırım falan yok. Araçlardan keskin bir dönüş ve ramppadanak diye koruma blok tuğlalarına bindiriş harekatı başlıyor.

Hani birileri yorum atıyor ya “ Belediyeye niye bu kadar saldırıyorsunuz diyor ya” Haberler ilgililerin gözü ve kulağı niteliğindedir ve tedbir alınmasını, yaptırım sağlanması niteliğini taşır. Tabii ki görenlere göre. Bir hatırlatma yapalım. Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nin çıkış tarafı Huzur Evi ile ZKM’nin çıkış yolunun birleştiği noktada bir traktör tekerleği vardı. Yazdık, kulak büktüler. Madem kulak büküldü de Başbakan Recep Tayip ERDOĞAN Belediye Başkanı Murat AYDIN’ın kızının nikahına geleceği zaman bu tekerleği neden kaldırıp, temizlik yapıp görsel hale getirdiniz? Tekerleği orada bıraksaydınız ya !!!
kullan
HALEN; İSKİ BOZDUĞU YOLU YAPSIN DİYE BEKLİYORLAR

Depo Durağı 51/1 sokaktaki 25 metrekarelik çökme ve her aracın altına vuran rögar kapağı için 3 aydır kimse oralı olmadı. LANETLİ RÖGAR KAPAGI diye haber yaptık. Haber TIK’lama rekoru kırdı. “İSKİ Bozdu İSKİ yapacak” diye bekleyene kadar vatandaşın ve sürücülerin ettiği sinkafları yazıp TIR’lara koysanız 5 TIR dolardı. El insaf ilgili dostlar.

ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL-MEHMET ALPAY