Geçen hafta da Zara Ekinlispor’a 9-0 yenilen Kentyıldızspor, Bakırköy Belediye Stadı’nın ilk yarısında çok iyi bir mücadele ortaya koydu, buna rağmen devre 1-0 Batı Trakyaspor’un üstünlüğüyle geçildi.

İkinci yarıda açılan Zeytinburnu temsilcisi üst üste gollerle farkı açtı.Yeşil-Siyahlılar’ın golleri Zafer (3), Bilal (2), Cemil (2), penaltıdan Erhan ve Vahit’ten geldi.

Karşılaşma sonrası Yerel Futbol Sitesi’ne konuşan Batı Trakyaspor Teknik Direktörü Birol Yalçın, takımının ilk iki karşılaşmadaki futbolu sergileyemediğini söyledi. Buna rağmen attıkları kadar kaçırdıklarını belirten Yalçın, farkın daha fazla olabileceğini belirtti.

Tecrübeli çalıştırıcı, maçın her anında skora bakmaksızın kendi futbolunu oynamaya çalışan ve son derece Yalçın, 18 kişilik kadrosuna her maç 92 doğumlu 2 futbolcu aldığını, karşılaşmaların durumuna göre bu gençlere forma vererek kendilerini geliştirmelerini ve tecrübe kazanmalarını sağladıklarını söyledi. Tecrübeli teknik adam, şimdiye kadar şans verdiği genç isimlerin performansından çok memnun olduğunu, bu isimlerin Batı Trakyaspor'un geleceği olduğunu sözlerine ekledi.