• İstanbul'un imar yönetmeliği değişti
 • Saadet Partisi gazetecilerle yemekte buluştu
 • Bu ülkenin Ömer Turan'dan başka derdi yok mu?
 • Kudüslü Genç Ressamın
 • Kaçak katlar kayıt altına mı alınacak?
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu'nda Antröner Kursları başladı

TFF ve TÜFAD İstanbul Şubesince ,Zeytinburnu ilçemizde düzenlenen TFF Grassroots C Antrenör Lisansı Kursu dün başladı.15ekim ve 25 ekim tarihleri arasında ilçemiz Zeytinburnu Merkezefendi Spor kompleksinde başlayan kurs ünlü spor adamlarının açılışa katılması ile başladı.
21 Ekim 2017 Cumartesi 09:46

Fahrettin GENÇ adının verildiği TFF Grassroots C Antrenör Lisansı Kursu 30 kursiyerin katılımıyla 15 Ekim pazartesi günü başladı.Zeytinburnu Beledeiyesi Spor kompleksi salonunda ve sahasında  9 gün sürecek antrenörlük kursunda eğitimler, TFF Eğitim Dairesi’nden TUDOR Antrenörleri Nedim KARADENİZ ve Adem TANDOĞAN tarafından veriliyor. Antrenör adayları kurs kapsamında teorik ve saha uygulamaları sınavlarına tabii tutulacak ve sınavlar değerlendirilecek. 25ekim  günü yapılacak olan değerlendirmeler sonunda başarılı olan kursiyerler, TFF Grassroots C Antrenör Lisansını alarak amatör takımlarda teknik sorumlu olarak çalışmaya hak kazanacak. Kursun açılış törenine TÜFAD İstanbul  Şube Başkanı Halit ÖNSEN, Başkan vekili Mehmet YORULMAZLAR, Başkan yardımcısı Hasan ASLAN,yönetim kurulu üyesi Cem ÇALIŞKAN,yönetim kurulu üyeleri, Eski futbol yıldızı Ertuğrul SAĞLAM, bölge antrenörleri ilçemizde bulunan bazı kulüp başkan ve yöneticileri ve antrenör adayları katıldı.

Kursun açılış konuşmasını yapan TÜFAD İstanbul Şube genel sekreteri Nejat ÖNTAŞ,Türk Futbolunun bir döneme damga vurmuş en başarılı hocalarından biri olan Fahrettin GENÇ, TTF de çeşitli kurslarda eğitim vermiş ve türk futboluna,Tanju ÇOLAK,Ertuğrul SAĞLAM,Dobi HASAN,Serkan AYKUT ve Celil gibi daha birçok ismi elinde işleyerek türk futboluna kazandırmıştır.Ayrıca Türkiyede 3 defa yılın antrenörü olma şerefine ulaşmış bir duayendir.Fahrettin GENÇ ismini,yönetim kurulu kararı ile bu kursa verdiklerini belirterek, "EFSANELER YAŞARKEN ONURE EDİLMELİ VE ANILMALI" dedi.
 
Kursun açılış konuşmasını yapan TÜFAD İstanbul şube genel sekreteri ÖNTAŞ “Kursumuzun ismini Fahrettin GENÇ  olarak verilmesi yönetim kurulunun oy birliği kararıyla gerçekleşti. Biz bugüne kadar kurs isimlerimizi genel olarak öncesinde hep ebediyete göç etmiş antrenör ağabeylerimizin isimlerini vermekteydik.Yeni başlattığımız ‘efsaneler yaşarken onure edilmeli ve anılmalı’ felsefesinin gereği olarak Kursumuzun adını Fahrettin GENÇ hocamızın ismini vermiş olduk. Böylelikle de insanları yaşarken de onure edilmesi gereğini gerçekleştirmiş olduk. Bundan sonra da bu şekildeki yaklaşımlarımız devam edecek" dedi.

Tüm antrenör adaylarına kursta başarılar dileyen ÖNTAŞ, "Kursumuz amatör takımlarda teknik sorumlu eksikliği çeken kulüplere yönelik antrenörlerin yetiştirilmesine katkı sağlayacak. Bu konuda TFF başvuru sistemine kaydolan 70 üye antrenörün değerlendirme kriterlerine tabi tutularak ilk 30 aday belirlendi. Kurs özellikle Türk futbolunun antrenör açığını kapatma anlamında çok önemli. Saha içinde idarecilik kartı ile giren arkadaşlarımız var. Artık bunların asli görev alanı olan antrenör sözleşmesi yaparak daha sağlıklı bir yapıda sporcularımıza ve gençlerimize eğitim vermelerine bu anlamda olanak sağlamış olacak. Herkesin kendi statüsündeki görevi içinde böyle kursların belirli aralıklarla yapılması ve sporcularımızın eğitimcilerini bu anlamda kazandırılması Türk futbolunun kalitesini arttıracak.Kursumuzda özellikle ev sahipliği yapma konusunda Zeytinburnu Belediye Başkanımız sayın Murat AYDIN’a,Teisite çalışan tüm personele bölgemizdeki Zafer spor,YeşilIlgaz spor,Zeytinburnu 1957,Merkezefendi spor kulübü yöneticileri ve antrenörlerine İstanbul TÜFAD Yönetim kuruluna ve ekibine  sonsuz teşekkür ediyorum dedi.

Ayrıca Genel sekreter Nejat ÖNTAŞ bu kursu buraya getiriken Zeytinburnu adının öne çıktığını ve burada yapılacak kursun Zeytinburnu spor camiasını ve spor anlamında ilçemizde nasıl spor alanları olduğunu belediyenin spora yaptığı katkıyı,desteği gösterme adına da iyi bir fırsat olduğunu belirtti.Bu yatırımlar ve bu çalışmaları bizler paralarla alamazken içimizde ki İrlandalılar Zeytinburnu halkını ve futbolseverleri hiçe sayarak bizlere destek yerine köstek olmaya çalışmaktadırlar.Bu kadar güzel tesislerde bizlere ve tüm Zeytinburnu halkına spor yapmayı ilke edinmiş bir belediyenin tesislerinde ne yazık ki üzülerek söylüyorum bazı spor ahlakından geri kalmış spora balta vuran kişilerce bu tesisleri kullanmakta sıkıntı yaşadığımızı belirtmek isterim dedi.Bu sahalar halkın kullanımına ve ilçe spor kulüplerinin kullanımına açıkken bazı kesimler kendi tapulu mülkü gibi davranıp sahayı kendi malı gibi kullanma hakkını kendilerin de görmektedirler.Hatta hadlerini aşıp TFF tarafından görevlendirilen antrenör ve ekibine bile saygı göstermeyen bu kişileri buradan kınıyorum ve sayın Belediye Başkanımız Murat AYDIN beyi bu konuda buradan bilgilendirip gereğini yapmasını Tüm Zeytinburnu spor camiası adına arz ediyorum dedi.ÖNTAŞ konuşmasınının sonunda, bu kursa İstanbul genelinden birçok kursiyer katıldı ve ilçemizin spor kompleksine spor yatırımına hayran kaldı ama bu tesisi kullanma konusunda bizlere ve spor severlere spor yapma imkanını engelleyen zihniyete çok şaşırdılar.Nedeni kullanılan sahanın yarısını kendi tapulu malı gibi aksettirip burada spor yapan veya yapmak isteyen insanları neredeyse kovarcasına engellediler.Şimdi buradan şunu soruyorum bu saha kimin malı belediyenin halkın paralarıyla yaptırdığı hizmet verdiği bir alanı kimler nasıl gasp ediyor akıl alırgibi değil Bu tesis belediyenin mülkü olmasına rağmen belediye başkanını dahi hiçe sayan bu zihniyeti ve futbol katillrini bu vesileyle buradan kınıyorum dedi.

"ÇOK MUTLU OLDUM"

Kursa adının verildiği için çok mutlu olduğunu belirten Fahrettin GENÇ "Beni onurlandırdılar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah Türk futboluna layık birer yetiştirici ve eğitmen olurlar ve iyi sporcular yetiştirirler. Bizlerde bu vesile ile sevinmiş ve onurlanmış oluruz. İsmimizin verilmesi önemli fakat bizim ismimizin altında yetişen antrenörlerin iyi sporcular ve bireyler yetiştirmesi beni daha çok mutlu eder. Tüm antrenör adaylarına başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı. İstanbul TÜFAD Başkanı Halit ÖNSEN ise, TÜFAD’ın kapısının herkese daima açık olduğunu belirterek bu kursun burada yapılmış olmasının kendisini mutlu ettiğini söyledi.Ve tüm antrenör adaylarına başarılar dilediPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Batı Trakyalı gençler şampiyon

  Batı Trakyalı gençler şampiyon

  U/16A Ligi 11.Grupta ligin bir hafta bitmesine kala Batı Trakyaspor şampiyonluğunu ilan etti.

 • Irmak Spor'un zirve inadı

  Irmak Spor'un zirve inadı

  Biri zirve iddiasında diğeri alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren iki takımın mücadelesi için Merkezefendi Stadı'nı mesken edindim. Temposuz ve vasat futbolun karşılığında 3 puana ulaşan Irmakspor oldu. Başlıkta gümbür gümbür dedik ama sadece skor odaklı. Oyunun belirli bölümleri hariç konuk ekip Ömerli Köyü SK daha etkilydi.

 • Batı Trakyaspor net galibiyet

  Batı Trakyaspor net galibiyet

  İstanbul 1. Amatör Küme 5. Grup'un yenilgisiz lideri Batı Trakya Türkleri SK, sahasında Cevat Köprübaşı'yı 2-0 mağlup etti

 • Zeytinburnuspor şeytanın bacağını kırdı

  Zeytinburnuspor şeytanın bacağını kırdı

  Lacivert beyazlılar bu sezonki ilk galibiyetlerini Yeşilova Esnafspor karşısında aldılar.

 • Irmak spor dolu dizgin gidiyor

  Irmak spor dolu dizgin gidiyor

  İstanbul Süper Amatör Lig 8.grup 12.hafta mücadelesinde Paşabahçespor Irmakspor'u Paşabahçe Stadı'nda konuk etti.

 • Talihsizliğin de bu kadarı!

  Talihsizliğin de bu kadarı!

  İstanbul 1. Amatör Küme 5. Grup’ta oynanan Batı Trakyaspor-Bayrampaşa Teknikspor maçı, sahalarda ender görülecek anlara sahne oldu.

 • Zeytinburnuspor’un tadı yok

  Zeytinburnuspor’un tadı yok

  Lacivert beyazlılar ilk 4 haftada 2 puan toplayabildi.

 • Zeytinburnu'nda Antröner Kursları başladı

  Zeytinburnu'nda Antröner Kursları başladı

  TFF ve TÜFAD İstanbul Şubesince ,Zeytinburnu ilçemizde düzenlenen TFF Grassroots C Antrenör Lisansı Kursu dün başladı.15ekim ve 25 ekim tarihleri arasında ilçemiz Zeytinburnu Merkezefendi Spor kompleksinde başlayan kurs ünlü spor adamlarının açılışa katılması ile başladı.

 • İstanbul Konya Süper Amatörden çekildi

  İstanbul Konya Süper Amatörden çekildi

  Yeni sezon fikstür çekimi öncesi bir takım lige katılmayacağını resmi olarak bildirdi.

 • İstanbul Konya Alataş ile kanatlandı

  İstanbul Konya Alataş ile kanatlandı

  Zeytinburnu temsilcisi deneyimli oyuncuyu kadrosuna kattı.İstanbul Süper Amatör Küme ekiplerinden İstanbul Konyaspor başarılı kanat oyuncusu Hasan Alataş'ı renklerine bağladı.

 • Eroğlu spor futbol okuluna büyük ilgi

  Eroğlu spor futbol okuluna büyük ilgi

  Zeytinburnu’nun en köklü kulüplerinden biri olan ve 1983 yılından beri Türk futboluna hizmet eden Eroğluspor’da yaz spor okullarına büyük ilgi var.

 • Batı Trakya golcüsünü buldu

  Batı Trakya golcüsünü buldu

  İddialı bir ekip kuran Zeytinburnu temsilcisi transferlerine devam ediyor.

 • Damla Spor 23 Yıldır Futbol altyapı lokomotifi

  Damla Spor 23 Yıldır Futbol altyapı lokomotifi

  Bir amatör kulüp olarak kurumsallaşmanın nidüğünü ve nasılını örnekleştiren Damla Spor, Türkiye'de futbol altyapı çalışmalarıyla kıt imkanlara rağmen örnek gösterilebilecek bir kaç kulüpten biri.

 • Telsizspor Şampiyonluğu galibyetle taçlandırdı

  Telsizspor Şampiyonluğu galibyetle taçlandırdı

  İstanbul 2. Amatör Küme 8. Grup’ta şampiyonluğunu daha önce garantileyen Telsizspor son maçında sahasında Beyoğluspor’u 3-0 yenerek sezonu mutlu tamamladı.

 • İstanbul Konya Spor’da 2.Hüseyin Dediş dönemi

  İstanbul Konya Spor’da 2.Hüseyin Dediş dönemi

  11 Şubat 2014 tarihinde kurulan İstanbul Konya Spor İkinci olağan genel kurulunu yaptı. Konyalıların ve Zeytinburnuluların İstanbul'daki buluşma adresi olan İstanbul Konya Spor Beş ayrı branşta spor severlere hizmet veriyor.

 • Yerel Futbol Ödülleri sahiplerini buldu

  Yerel Futbol Ödülleri sahiplerini buldu

  7. Yerel Futbol Ödülleri İBB Çırpıcı 1453 Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Yoğun katılımın olduğu gecede amatör futbola gönül verenler bir araya gelip bir sezonun yorgunluğunu attı.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.3%

8.3%

8.5%

6.1%

30.8%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan