Yaklaşık 1500-2000 civarı taraftarını arkasına alan Zeytinburnuspor, rakibine karşı çok üstün bir futbol oynayan Muzaffer Aydın’ın öğrencileri, sahadan 6-0 GİBİ net bir galibiyetle ayrıldılar.

Maçın henüz maçın 5.saniyesinde Erdi Ayaz’ın savunmanın arkasına gönderdiği güzel pası takımın golcüsü Evgin Kiraz kafayla tamamlayarak Zeytinburnuspor’u adeta 1 -0 önde başlatmış oldu1-0. Bu golle beraber Zeytinburnu stadı adeta yıkıldı. Seyircisini arkasına alan Zeytinburnuspor adeta bu dakikadan sonra Fatih Hilal kalesini ablukaya aldı.

Rakibine göre orta alanda daha hızlı çıkan Zeytinburnuspor dönen kontralarda takımın savunmasında Emre Turan ve Caner Arkın rahat oyunları Fatih Hilal sporun öne çıkmasına engel oldu.

Maçın 20.dakikasında sol taraftan Adem’in en uzak mesafedeki oyuncu oynadığı topu Abdullah kontrol edip Erdi Ayaz’a bıraktı ceza sahasından içeri giren Erdi açıyı kaybedince müthiş topuk pasıyla Evgin Kiraz’a bıraktığı topu Evgin ağlarla buluşturdu 2-0.

Maçın 28.Dakikasında geriden Gurur, Erdi ve Caner iyi çıktılar; sağ tarafa oynanan topu Abdullah, Serkan’a indirdi, Serkan’ın Evgin Kiraz’a attığı pası günün yıldızlarından Evgin Kiraz şık bir vuruşla topu ağlarla buluşturdu.3-0
Maçın 34.dakikasında orta sahadan Murat Sezgin kaptığı topu sola gönderdi Adem Bilici götürdüğü topu araya Abdullah’a bıraktı, Abdullah düzgün bir vuruşla topu filelerle buluşturdu 4-0.

Maçın 42.dakikasında Erdi Ayaz’la iyi çıkan Zeytinburnuspor Erdi’nin araya Adem’e attığı pası Adem de Murat’a bırakınca Murat güzel bir plase ile topu ağlarla buluşturdu 5-0.

İkinci yarıda sakatlıklar çok olunca tempo biraz daha düştü. Oyun yönü sağ tarafa yıkan Zeytinburnuspor, Gurur ve Abdullah 2’lisi ile ani ataklar geliştirdiler fakat son vuruşlarda istenilen olmadı.

Ortada geçen oyun sonrasın ani atak yakalayan Zeytinburnuspor, Serhat’ın kestiği ortayı günün başarılı isimlerinden Erdi Ayaz göğsüyle indirdi topu güzel bir vuruşla ağlarla buluşturdu ve maçın skorunu belirledi 6-0.

Bu sonuçla puan durumunu 14 yapan Zeytinburnuspor haftaya aynı puanda olduğu Söğütlüçeşmespor maçına çıkacak. Fatih Hilalspor ise Esenkent Gençliksporu kendi sahasında konuk edecek.

Ulutürk: Armanın büyüklüğünü bilerek mücadele ettik..Maçtan sonra görüşlerini belirten Zeytinburnuspor Genel kaptanı Yalçın Ulutürk "Futbolcu kardeşlerimi kutluyorum. Zeytinburnuspor armasının büyüklüğünü bilerek mücadele ettiler. Taraftarımıza ayrıca teşekkür ediyorum bizi hiçbir yerde yalnız bırakmıyorlar, gün geçtikçe daha çok oluyoruz. Tek dileğimiz Zeytinburnumuzu ve taraftarımızı hakettiği liglere geri çıkartmak." dedi.

YEREL FUTBOL- UMUT AYDOĞDU