• Zeytinburnu gelecek 5 yılda yüzde 108 değer kazanacak
  • Zeytinburnu'ndaki üçgen arsa 14.9 milyon TL'ye satılıyor
  • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti
  • MHP'den Saadet Partisi'ne iade-i ziyaret
  • 'Zeytinburnu Kimsenin tercihine göre planlanamaz'
SICAK HABER
Karakter Boyutu :
ADEM TOPAL

ARAKAN'IN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

2017-09-19 09:33:57

Dünyanın farklı yerlerinde Müslümanlara zulüm ediliyor, katliam yapılıyor ve çaresiz kardeşlerimiz sosyal medyadan mesajlar atarak Arakan’a karşı duyarlılık isteniyor.
 Ben de şöyle düşünüyorum: ben istediğim kadar hassasiyet göstereyim insanlara ne faydam olacak?  Hâlbuki ben şunu biliyorum dünya Müslümanları hala sahipsiz.

Ben 15.12.2015 tarihli bir yazıyı bu köşede yayımlamıştım. Başlığı sahipsiz Müslümanlık idi. Evet şayet dünya da ki Müslümanlar için üzülüyorsak acil talebimiz Müslümanların halifesinin ortaya çıkarak nerde bir sıkıntı varsa oraya müdahil olması için, bütün Müslümanları harekete geçirmesidir;  Otorite olmasıdır. Ve şu anda dünya da ki bütün Müslümanlar başı olmayan vücut gibi, ne yapacağını bilmeyen halka istediğin kadar seslen sadece dua edebiliriz onu yapıyoruz. Herhâlde ihlasımız yetmiyor ki zulüm devam ediyor. İslam’a en büyük zararı İngilizlerin başında bulunduğu batı vermiştir.

Yüzyıl evvel Osmanlı’ya ve hilafet merkezi İstanbul’ a saldıran ittifak devletleri Osmanlıyı yıktı ve hilafeti buzdolabına kaldırttı. Sonra mezhepsizliği (vahhabilik)dünya Müslümanları arasında yaymaya büyük gayret verdiler. Vahhabiliğin bu Müslümanları ulaştıracağı yer terör örgütleridir. Bugün çeşitli adlar altındaki örgütler, vahhabiliğin ve İngiliz istihbaratının ürünüdür ve hedef dünya insanların da ki İslam’ a yönelişin önünü kesmektir. Lakin  unutulan bir şey var o da şudur: Allah c.c. nurunu tamamlayacaktır. Onlar yani kafirler  istemese de tamamlayacaktır. Derdim şudur: işi bilmeyen hasta derdini hekim yerine hasta bakıcı ya anlatırmış. Orada zulüm var paylaş, burada zulüm var mesaj at çok ta fayda verecek bir yol olsa idi bütün zulümler biterdi.

Halbuki Müslüman gövdenin başı olan Halife’nin tekrar konduğu buzdolabından çıkarılarak hayata geçmesi için kampanya başlatırsak belki de 2023 den evvel yeniden hayat  bulur ve halife-i Müslim’in Müslümanlara her yerde sahip çıkacak adımları atar. O zamana kadar bu zulümler sürecek gözüküyor ve bizler de zalimlerden merhamet dilenen acizler olacağız.  Dünya nerede niçin sessiz diye mesajlar atılıyor. Yahu zulmü planlayan ve yöneten onlar,  hala anlamıyor muyuz. İngilizler dünya da yer yokmuş gibi Yahudileri getirip Filistin e yerleştirdiler ve dünyanın en ağır zulmünü Filistin halkına yaşattırıyorlar. Biz dönüp onlara bu işe bir dur deyin diyoruz. neden desin ki?

Yahudiler bozulmuş Tevrat a göre kendilerine tanrılarının(Yahudi’nin tanrısı Allah değildir)vaat ettiği topraklar olduğunu iddia ederek kendilerini haklı görüyorlar.  Bu topraklar içine Suriye, Irak, Anadolu’nun bir kısmı, Ürdün, Sina gibi yerler de giriyor. “ Nil den Fırat a denir.” Onlar adına bazıları da uçkurlarından ve midelerinden onlara bağlı oldukları için onlar adına bu vaadi gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Suriye de ve ırak ta ki insanların hunharca öldürülme gayesi budur. Ama gerçek bir şuurdan mahrum Suriyeliler onlarca bölük olarak buna direnmeye çalışıyorlar.  Siz bu halde yamalı bohçasınız, sizi topyekûn Vatikan’ın çanının üstüne atsak örtmezsiniz. Ta ki birlik olana kadar bela devam edecektir.

Onun için biraz etraflıca ve gösterilen senaryo dan sıyrılarak düşünmeye ve ya rabbi Müslümanları tekrar bir halife’ye biat ederek yaşama ve ölmek nasip et. amin. Not: İşid denilen çetenin reisinin ben halifeyim demesi de yine efendilerinin halifeliği sulandırma  ve yeni nesil Müslümanları halifelik fikrinden uzaklaştırma operasyonudur biline.

Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş
Sen de görüşünü belirt!
Yükleniyor...
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.2%

8.3%

8.6%

6.1%

30.9%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan