ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
ADEM TOPAL
ADEM TOPAL

İYİ Kİ CEHENNEM VAR

Bir süredir yeni bir yazıyla karşınıza çıkamadım.  Sağlık ile ilgili bir sıkıntımız vardı. Allah bütü...

Yazarlar 0 827

Bir süredir yeni bir yazıyla karşınıza çıkamadım.  Sağlık ile ilgili bir sıkıntımız vardı. Allah bütün hastalara şifa versin. amin.Bu arada bir kurban bayramını idrak ettik. Hemen peşinden birileri düğmeye bastı. Türkiye’ yi doksanlı yıllara döndürebilmeyi denediler ve bunun için yüzyıldır perişan edilen Müslüman Kürtleri tahrike yöneldiler.

Skys-picot  denilen İngiliz ve Fransız ların dört parçaya bölmüş olduğu Kürtleri Malazgirt’ten beri birlikte hareket ettikleri Türklerden ayırdılar.  Bu
milletin bir kısmını İran, Irak ve Suriye de ayrı devletlere bırakmışlar vatandaşlık bile vermemişlerdi. Ayrıca büyük zulümlere maruz bırakıldılar Kürtler.

Türkiye de ise gene dışarıdan yapılan planlar gereği her iki kardeş millet arasında düşmanlık oluşsun diye uğraşıldı. 100 yıl önceki proje son kırk yıldır kan davasına zorlanacak şekilde devreye sokuldu. Ama her iki tarafında bu işe razı olmayan genetik mirası var. Tutmadı tutmayacak.

Bir yiğit insan çıktı. Bu işi bitireceğiz dedi. Bu işten en büyük zararı gören bölge halkında bu olay büyük bir coşkuya sebep oldu. Kim adına kan döktüğü bilinmeyen bir örgüt bu işin artık yürümeyeceğini görerek zoraki bir şekilde de olsa barışı görüşmeye başladı ama içlerinden önemli bir kesim barışı istemiyor. Statü kaybedeceğini düşünüyorlar.
Bir de bunlara yıllarca patronluk eden batılıların onları teröre teşviki de cabası.

Fakat şunu memnuniyetle gördük ki ne Türkler ne de Kürtler bu oyuna gelmedi ve halk tekrar eski günlere dönmeyi reddetti. Bu da bazılarını  boncuk , boncuk terletti. Lakin ne yazık ki bu arada kırk a yakın kişiyi kaybettik. Bilmiyorum buna sebep olanların vicdanı hiç sızladı mı. Bir de Suriyeli  PYD var ki yıllarca Türkiye ye diş bileyen bu örgüt kobani (ayn el arab) da bütün şişirme kahramanlığının balonları patlayınca çareyi Türkiye’ yi suçlamakta buldu ve Türkiye askeri gelsin bizim yerimize ölsün sonra da burayı temiz bir şekilde bize bıraksın gibi akıldışı bir talebi dile getirmeye başladı.

Oysa PKK ve onun uzantıları Türkiye ile hala bir sulh yapmış değil.  Kürtler bizim canımız ama PKK henüz eski PKK dır. Terör sadece fakir fukaranın çocuğunu ölüme gönderen bir tuzaktır.Terör ağaları her iki tarafta da iktidarını sürdürmek iştahını taşıyorlar.
 Âmâ şükür ki İmralı da ki kişi hayatın da ki bütün olayları daha farklı bir şekilde değerlendirmeye başladı.

O  İmralı sakini güveneceği bir siyasi liderin de varlığını anlayınca barış savaştan daha iyidir noktasına gelip te harekete geçince batılı devletler oldukça paniklediler ve Paris de ki suikastlar yapıldı. Ama  kararlılık devam ediyor. Bu mesele çözülecek inşallah o zaman ömrü olanlar Türkiye’nin baş döndürücü bir hızla kalkındığını ve mazlumlara çok daha fazla destek olduğunu görecek.

Benim aklım erdiği günden beri bir kanaatim var. Türkiye de Kürtler Kürt olduğu için Türkiye’nin bir Kürt sorunu yok. Türkiye ye sorun olacak nüfusun sahibi oldukları için böyle bir sorunumuz var.100 yıl evvel yapılan planlama da buna göre yapılmıştı. Avrupalıların bir Türk aşkı olmadığı gibi Kürt aşkı da yok. Yoksa 1.dünya savaşı şartlarında istedikleri yerde galip devletler hayda hayda bir Kürt devleti kurabilirlerdi. Tıpkı Suriye, ırak, Lübnan, Ürdün,
Suudi Arabistan ve körfezdeki irili ufaklı bir sürü devletçik i kurdukları gibi. Ama böyle bir dertleri yok. Şunu  bilmeli ki Avrupalılar Kürtlerin kara kaşına ve karagözüne aşık değil. Onları manivela olarak kullanmak istiyor.

Artık feraset   zamanı.  Aman ha kardeşliğimizi kuvvetlendirelim. Biz bir bütünün parçalarıyız ve bu topraklar hepimize yeter .vesselam..

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
yukarı çık