ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
ADEM TOPAL
ADEM TOPAL

DÖVME HARAMDIR

Diyanet işleri başkanlığı kendilerine sorulan sorular ve onlara verdikleri cevapları kamuoyuna açıkladı.Bunlardan en ç...

Yazarlar 0 1583

Diyanet işleri başkanlığı kendilerine sorulan sorular ve onlara verdikleri cevapları kamuoyuna açıkladı.Bunlardan en çok dikkat çekeni vücudun farklı yerlerine yapılan dövmeler ve şu sıra yaygınlaşması için çok gayret edilen erkeklerin küpe takması.

Diyanet'te dini hükümlere göre dövmenin haram; küpeninse mekruh olduğuna hükmetmiş.
Iyi de etmiş.Vay senmisin buna hükmeden.Bu milletin tarihten gelen ne kadar değeri varsa hepsine muhalif olan ve güçleri yetse bir çırpıda yok etmek isteyen kalemşörler diyanete saldırmaya başladılar.

Kadın da var içlerinde erkek te.Bunlardan birkaçını sırf ne diyorlar diye ben de okudum.
Sonra da şu karara vardım: kardeşim diyanete bu soruyu soranlar oradan gelecek cevabı önemseyen kimseler.Inançları gereği bilmedikleri meselelerin aslını,doğrusunu öğrenmek;ona göre de hareket etmek istiyorlar.

Sen buna inanmayabilirsin. Diyanetin fetvası ile hareket etmeyebilirsin. Bu senin hürriyetin iken inançlı insanların bu fetvaya uyma hürriyetine ne karışıyorsun.Diyanet hiçbir kimseye zor koşmuyor.

Polis zoruyla engel olmuyor.Ama bunların derdi ne biliyormusunuz: toplumda temiz safiyetli gençlerin diyanetin bu fetvasından sonra bu işlere tevessül etmeyecekleri endişesini taşıyorlar ve bunun için saldırıyorlar.Fakat gayretler beyhuda her şey aslına dönecektir. vesselam

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
yukarı çık