ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
ADEM TOPAL
ADEM TOPAL

MISIR VE KANLI OYUN

Mısır da cereyan eden kanlı ihtilal(darbe) oyununu adeta canlı yayınlarla seyrediyoruz..Ama inşallah şehid olan her bir kardeşimizin...

Yazarlar 0 1458

Mısır da cereyan eden kanlı ihtilal(darbe) oyununu adeta canlı yayınlarla seyrediyoruz..Ama inşallah şehid olan her bir kardeşimizin şehidliğini kutlarken.kendi adımıza ve insanlık adına utanıyoruz.çaresizliğimize yanıyoruz.çünkü elimizden duadan başka birşey gelmiyor.

Daha öncede yazdım.Mısır Türkiye'nin bulunduğu bölgenin izdüşümü, Afrika ve Asyanın kesişme noktası ve süveyş kanalı da adeta istanbul ve çanakkale boğazı gibi stratejik bir deniz yolu.Ayrıca mısır da keşfedilen petrol ve gaz yatakları buranın önemini artırıyor.

Yüzyıl önce emperyalist batı buralarda suni devletler oluştururken bir şeye çok dikkat ettiler.Nüfus ve petrol bir ülkede cem olmasın. Bunun için Mısır'ın yanında petrol zengini ve nüfus fakiri bir libya kuruldu.

Halbuki dini dili bir bu insanların iki ayrı devlet olması mantıksızdı.Ama nüfusu en büyük müslüman arap devleti olan mısır da zenginlik olursa başlarına bela olabileceği öngörülmüş ve iki ayrı devlet oluşturulmuştur.

Aynen bunun gibi arap yarımadasında bir sürü devletçik aynı mantıkla kurulmuştur.Irak bir istisna olmaya başlayınca yani nüfus ve petrol(para) biraraya gelince başına envai türlü çorap örülmüş ve fiilen üçe bölünmüştür.Para ve nüfusun biraraya getirilmeme prensibi türkiye içinde geçerlidir.

Bilinen bütün petrol yatakları türkiye dışında bırakılmıştır.kendi toprakları içindekilerde 100 yıllık bir kullanma yasağına tabidir(işin erbabı araştırabilir) yüzyılın on yılı kaldı.

Hedef 2023.mısır da büyük gaz yatakları tespit edildi ve mısır 80 yıldır türkiye ye muhalif bir yönetim ile yönetiliyorken  Mursi mısırı türkiye ile barıştırdı ve işbirliği yolları aramaya başladı.

Bu başta israil ve onun mecburi hamisi olan ABD ve AB'yi rahatsız etti.Gerçekte  yahudileri hiç sevmeyen batı başlarından bu belayı defetmek için getirip onları müslümanların kalbine bir hançer gibi sapladılar.

Inançları gereği bir kısım museviler bunu benimsemedi ama bilhassa demirperde ülkelerinden buraya göç ettirilenler vurucu güç oldu.Ama şu bir gerçekki israilin etrafında sahte devletler ve onların başındaki kukla yöneticiler giderse israilin rahat uyuma imkanı olmayacak.

Bu noktada 80 milyon nüfuslu mısır çok önem kazanıyor ve M.Mursi son gazze saldırısında belki de stratejik olarak biraz da erken bir şekilde israili uyarmış ve israil geri durmak zorunda kalmıştı.

Fakat  su uyur düşman uyumaz prensibine israil ve hamileri her zaman olduğu gibi maşalarını harekete geçirip mısır içinde nesebi gayri sahih olanları harekete geçirdiler.
Mısır kan ağlıyor.bir hayır da ortaya çıktı.Batının maskesi düştü vampir dişleri gözüktü.
Yüzyıldır dünyaya demokrasi ve insan hakları yalanını yutturanlar artık bütün çıplaklığı ile ortaya çıktı.Bu kadar insan ölürken bir kaplumbağa'ya gösterdikleri hassasiyeti göstermiyorlar, çünkü işlerine gelmiyor

Bize gelince daha çok çalışacağız daha çok üreteceğiz ve mazlumlara sahip çıkacağız.
Bu bizim tarihi mesuliyetimizdir.Çünkü müslümanların başı olan halife en son istanbul da idi.Halen  o kanun halifelik TBMM'nin uhdesinde mündemiçtir diye yazıyor.

Artık uhdeden çıkıp realize olma vakti de geliyor inşaallah.Evet  başsız bir vücut gibi çırpınıyor halifesiz müslümanlar.Allah nusret etsin inşaallah ve müslümanlar yeniden başına kavuşsun.Amin...

 ADEM TOPAL

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
yukarı çık