ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

elit yapı

whatsapp hattı

metin büfe

sembol

sembol

inşaat

ADEM TOPAL
ADEM TOPAL

GENÇLER DİKKAT! KAZIKLANIYORSUNUZ

Kıymetli okurlarım, aslında bu yazıyı merkez efendi K.s. hazretlerine ayıracaktım. Lakin gençlere moda diye yutturulan bir tuzağı ...

Yazarlar 0 163

Kıymetli okurlarım, aslında bu yazıyı merkez efendi K.s. hazretlerine ayıracaktım. Lakin gençlere moda diye yutturulan bir tuzağı çok sık görünce dayanamadım önce onu yazmaya karar verdim.

Şunu baştan ifade edeyim artık dünyada atom bombasından daha etkili silah nüfustur anlayışı geçerlilik kazandı. Evet genç ve iyi yetişmiş bir nüfusa sahip ülkeler gelecekte hem var olacaklar, hem de etkili olacaklar.

Batılı düşünürler bununla ilgili onlarca kitap ve makale kaleme alıyorlar. Konferanslar  veriyorlar. Artık dünyada savaşlar yalnızca silahla olmuyor. Farklı  araç-gereç ve metotlara başvuruyorlar. Gıdadan giyime rakip milletlerin nesillerini hedef alıyorlar.

Gıda da gazlı içecekler hususen renkli olanlar adeta zehir saçıyor ve birinci nesil olmazsa ikinci nesilde kısırlık ve iktidarsızlık yapıyor. Fast  foodlar kanser, şeker vb. Hastalıkları yaygınlaştırıyor. insanımızı ev ve tencere yemeğinden uzaklaştırmak için bin türlü entrika çeviriyorlar.

Dondurulmuş gıdalar aynı şekilde farklı sıkıntıların sebebi olmaya devam ediyor. Genetiği bozulmuş meyve ve sebzeler yarardan çok zarar veriyor. Bu konuda  devletimize hem genel hem de yerel yönetimler olarak çok iş düşüyor.

Gıda güvenliği mutlaka sağlanmalı. Bu konuda tarım bakanlığının yeterli olmadığını düşünüyorum. Sağlık bakanlığı ile tarım bakanlığı işbirliği yaparak gelişmiş laboratuvarlar kurup insanımızın sağlığını hasta olmadan sağlama almaları gerektiğini düşünüyorum.

İnşallah çok geç olmadan yapılır. Ayrıca kızlarımız ve oğullarımızda moda adı altında kazıklanmaktadır. Tabirimi mazur görün liütfen. Kızlara göbeği açıkta bırakan kıyafet giymeleri  teşvik edilmekte ileride çocuk sahibi olmalarının önüne geçmek istenmektedir.

Merak edenler kadın doğum uzmanlarına sorabilirler. Erkeklere son derece dar pantolonlar moda diye giydirilmekte bu da o çocukların ileride kısırlık ve iktidarsızlık yaşamalarına sebep olmakta ya da olacaktır.

Yumurtalara uygulanan  baskı onların gelişimini engellemekte ve geriletmektedir. Bunuda namuslu ürologlara sorabilirler. Aman ha gençler bu kazığı yemeyin olaya farklı boyutlardan bakın. Gelecek sizlerin maddi ve manevi sağlığınızla çok yakından alakalıdır.

vesselam.

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
yukarı çık