• Zeytinburnu Belediyesi İhtiyaç Sahiplerini Unutmadı
 • Telsiz'de Mahalleli Ayaklandı
 • Nihat Hatipoğlu Zeytinburnu'na geliyor
 • Zeytinburnu Bilgi Evlerinden çocuklara yaz okulu
 • İlk Teravih Namazı Kılındı
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

ARZUM ALTINLARINA KAVUŞTU

Gökalp Mahallesi 58 Bulvar Caddesi No 35/A'da bulunan Arzum kuyumculuk kimliği belirsiz kişiler tarafından soyulmuştu.

15 Haziran 2010 Salı 21:09
Zeytinburnu’nda komşu iş yerinden duvarı delip girdikleri kuyumcu dükkanından 6 kilo 800 gram alyans çalan 3 kişi yakalandı. Zanlıların çelik kasayı oksijen tüpüyle açtıkları ortaya çıktı. Bir ihbar üzerine geçtiğimiz Pazar günü Zeytinburnu 58. Bulvar Caddesi’ndeki kuyumcu dükkanına gelen Ahmet Öztürk, iş yerine girdiğinde soygun olduğuna ilişkin herhangi bir belirti göremedi. Ancak Öztürk, çelik kasayı açtığında arkasında futbol topu büyüklüğünde bir delik olduğunu ve kasadaki toplam ağırlıkları 6 kilo 800 gram bin 800 alyansın çalındığını tespit etti. Öztürk’ün durumu bildirmesiyle olay yerine gelen polis, konuyla ilgili çalışma başlattı. Olayın failleri olmasından şüphelenilen ve benzer suçlardan sabıkaları bulunan 3 kişiyi teknik ve fiziki takibe alan polis, Mevlüt İ. ( 35 ), İsmail Ö. (30) ve Abdulkadir Y’yi (37 ) gözaltına aldı. POLİS 3 KİŞİYİ TAKİBE ALDI. Bu kişilerden Mevlüt İ’nin Bahçelievler’deki evinin banyosunda, su kovasının içine konulmuş halde çalıntı 1800 alyans ele geçirildi. Operasyonda ayrıca 2 adet altın eritme cihazı, çelik kasa açmada kullanılan oksijen kaynak tüpü ve soygunda kullanıldığı belirtilen çok sayıda metal alet ele geçirildi. ALTINLARINA KAVUŞTU 3 Zanlının, yan taraftaki kunduracı dükkânından kuyumcunun sensorlu duvarını titreşim yapmadan delerek kasaya ulaştıkları ve arkasında delik açarak içindeki alyansları çaldıkları anlaşıldı. Polisteki işlemleri tamamlanan 3 kişi, dün çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. Bu arada kuyumcu Ahmet Öztürk, gerekli işlemlerin tamamlanmasından sonra alyanslarına yeniden kavuştu. Olayın hemen ardından Zeytinburnu’muzun başarılı Emniyet Müdürü Sezgin Zeytinburnu Haber’e özel bir açıklama yapmıştı ve hırsızlardan üçünün olaydan sadece iki saat sonra yakalandığını açıklamıştı. Diğer iki hırsızda Emniyetimizin başarılı operasyonu ile birlikte altınlar ile birlikte yakalandı. Kuyumcu Sahibi Murat Öztürk Genel Yayın Yönetmenimiz Murat Ergün’e konuştu. Öztürk; ‘’ Başta sizler olmak üzere Zeytinburnu Emniyetimize ve bize destek olan herkese sonsuz teşekkürler. Emanetlerimizi emniyetimiz bugün bize teslim etti.’’ dedi. zeytinburnuhaber.org özel TAYLAN DEMİRELLİPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Deprem Bahanesiyle 'Risk Rantı' Vurgunu

  Deprem Bahanesiyle 'Risk Rantı' Vurgunu

  Kentsel dönüşüm projesi sadece firmalara yaradı. Birinci derece riskli bölgelerde çalışma yapılmazken görece olarak daha güvenli alanlarda konut projelesi üretiliyor.

 • Çin, 5 Bin Uygur Türkünü Ölüme Göndermiş!

  Çin, 5 Bin Uygur Türkünü Ölüme Göndermiş!

  Çin'in, 'Doğu Türkistanlılar teröristtir' suçlamasına kanıt oluşturmak için 5 bin Müslüman Uygur'u kaçak yollarla Suriye'deki savaşın içine attığı ortaya çıktı.

 • Zeytinburnu Belediyesi İhtiyaç Sahiplerini Unutmadı

  Zeytinburnu Belediyesi İhtiyaç Sahiplerini Unutmadı

  Zeytinburnu Belediyesi, yardıma muhtaç 3 bin 700 aileye erzak dağıttı. Bir Yılda yaklaşık 7 bin kumanya dağıtan belediye, Ramazan ayında 600 hanenin kapısını çaldı.

 • Beştelsiz Mahallesi Sokak İftarı

  Beştelsiz Mahallesi Sokak İftarı

  Ramazan ayı boyunca sokak iftarlarına ara vermeyen Zeytinburnu Belediyesi, Sokak İtfalarının 5’incisini Beştelsiz Mahallesi 5. Yol Sokak Özlem Sitesi Önünde düzenledi.

 • Necati Üstündağ Ebediyete Uğurlandı

  Necati Üstündağ Ebediyete Uğurlandı

  1992 yılında sevgili eşi Nezahat hanımı, 2013 yılı 19 Temmuz’da büyük oğlu Nevzat’ı yitiren baba ve dede Reşat Üstündağ bu kez de oğlu Necati Üstündağ’ı gözyaşları içinde toprağa verdi.

 • Kastamonulular’ın Zeytinburnu iftarında izdiham

  Kastamonulular’ın Zeytinburnu iftarında izdiham

  KAS-DER Zeytinburnu Şubesinin yeni yönetimi kısa bir süre önce görevi devralmasına rağmen güzel çalışmalara imza atıyor. Önce Mevlit Kandili programı ardından Çanakkale Gezisi düzenleyen Dernek Yönetimi Ramazan Ayında ise Binlerce kişiye iftar programı verdi. Ramazanda ihtiyaç sahiplerine dağıtılma üzere Yüzlerce koli hazırlandı ve dağıtıldı.

 • Zeytinburnu'nda Kardeşlik sofrasında Üç Bin Kişi Oruç Açtı

  Zeytinburnu'nda Kardeşlik sofrasında Üç Bin Kişi Oruç Açtı

  Zeytinburnu Belediyesi tarafından ilçe meydanına 3 Bin kişi ilçe protkolüyle aynı sofrada dualar eşliğinde oruçlarını açtı.

 • Zeytinburnu’na Modern taziye EVİ

  Zeytinburnu’na Modern taziye EVİ

  Hayata geçirdiği Bilgievi, AKDEM gibi bir çok önemli proje ile ilklerin Belediyesi olan Zeytinburnu örnek alınacak güzel bir çalışamaya daha imza attı.

 • Konya Bozkır Dere Kasabalılar'ın İftar buluşması

  Konya Bozkır Dere Kasabalılar'ın İftar buluşması

  Zeytinburnu’nun en aktif derneklerinden biri olan Konya Bozkır Dere Kasabası Derneği Zeytinburnu’ndaki hemşerileriyle iftarda buluştu.

 • Telsiz'de Mahalleli Ayaklandı

  Telsiz'de Mahalleli Ayaklandı

  Telsiz Mahallesinde müteahhit hafriyat alımı ve temel atma esnasındaki iş bilmezliği Mahalleliyi isyan ettirdi.

 • Zeytinburnu’nun Göbeğine Hilton Oteli

  Zeytinburnu’nun Göbeğine Hilton Oteli

  Zeytinburnu’nda tarihi surların yanı başına Behçetoğlulları tarafından Hilton Oteli inşa ediliyor.

 • Çankırı Yeşil Ilgaz Spor’dan Çankırılılara anlamlı iftar

  Çankırı Yeşil Ilgaz Spor’dan Çankırılılara anlamlı iftar

  Zeytinburnu’nun başarılı amatör kulüplerinden biri olan Çankırı Yeşil Ilgaz spor kulübü futbolun yanında yaptığı sosyal aktivitelerle de İstanbul’da, Çankırılıların adeta amiral gemisi durumunda.

 • Balıklı Rum Vakfı Başkanı Dimitri Karayani Vefat etti

  Balıklı Rum Vakfı Başkanı Dimitri Karayani Vefat etti

  Balıklı Rum Vakfı Başkanı Dimitri Karayani bu sabah sahibi olduğu Balıklı Rum Vakfı Hastanesinde vefat etti. Balıklı Rum Vakfı Yönetim Kurulu başkanı Merhum Dimitri Karayanni'nin cenaze merasimi 01.07.2015 tarihinde Saat 14 .00 da Yeşilköy'deki Rum Kilisesinde yapılacaktır. Tören'den sonra merhum Zeytinburnu'ndaki Balıklı Rum Mezarlığında ebedi istirahatine uğurlanacaktır. Zeytinburnu Haber Gazetesi olarak Merhuma Allah'tan Rahmet,Kızı İnci Karayanni başta olmak üzere yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

 • Zeytinburnu Belediyesi Madde Bağımlılığına Karşı Harekete Geçti

  Zeytinburnu Belediyesi Madde Bağımlılığına Karşı Harekete Geçti

  Gençleri madde bağımlılığına karşı bilinçlendirmek, madde kullanımının zararlarını anlatmak ve uyuşturucu maddelere karşı toplumun dikkatini çekmek amacıyla başlatılan “Hedef Olma, Hedefsiz Kalma” adlı sosyal medya projesi, Şişli Camii önünden başlayan yürüyüşle start aldı.

 • Nihat Hatipoğlu Zeytinburnu'na geliyor

  Nihat Hatipoğlu Zeytinburnu'na geliyor

  Zeytinburnu Belediyesi’nin düzenlediği meydan iftarları, birbirinden değerli konuklarıyla vatandaşlara Ramazan coşkusunu yaşatmaya devam ediyor.

 • Gökalp Mahallesi Sokak İftarı Yaptı

  Gökalp Mahallesi Sokak İftarı Yaptı

  Zeytinburnu Belediyesi Sokak iftarlarının bugünkü durağı ise Gökalp mahallesi 39.sokak oldu.İftarın organizesi belediyeden, ikramın sponsoru ise eski meclis üyesi Delfino Fur (Kürk’ün)patronu Yunus Küçük idi.

ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

48.3%

8.2%

8.3%

6.1%

29.1%

HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan
kullan

kullan

kullan
kullan

kullan


kullan


kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan
kullan

kullan

kullan