• Zeytinburnu gelecek 5 yılda yüzde 108 değer kazanacak
  • Zeytinburnu'ndaki üçgen arsa 14.9 milyon TL'ye satılıyor
  • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti
  • MHP'den Saadet Partisi'ne iade-i ziyaret
  • 'Zeytinburnu Kimsenin tercihine göre planlanamaz'
SICAK HABER
Karakter Boyutu :
İBRAHİM KAŞIK

ZEYTİNBURNU'NDA ESNAF

2015-06-13 12:58:20

Siyaset bir yana ekonomik kıriz bir yana,daha vahim olan kira ve giderler. Esnaf gün geliyor siftah yapmadan kepenk kapatıyor.Konfeksiyon atölyeleri devren satılık.İşletmeciler birmaaş alsam işletmeyi kapatacagım diyor.İmalat sektörü kâr hesabı yapmıyor çalışan düzen bozulmasın diyor. Bakkal kahve gibi küçük esnaflar bu ay kira, peraonel elektrik su giderlerini kimden borç bulayım,kredi kartım patladı.Hangi arkadaştan bulsam diye kara kara düşünüyor.

Seçim ekonomisi diye eski politikacıların bir deyimi vardı.Eski iyi demiyorum ama, acı reçete seçim sonrası çıkardı. Şu anda reçetenin tamamı acı. Esnaf önünü görmüyor. Yatırım yapmıyor, elindeki birikmişini para ticaretinde değerlendiriyor. Bir gurup medya gelişme raporu açıklıyor.Bir başka medya gurubu bunun sonu batak diyor.Anlamak zor, kimdogru söylüyor.Ben diyorumki halkın aklıyla alay ediyorlar.Cambaz ipte, paralel, terör, çözüm,başkanlık ve seçim diyerek gerçek gündem olması gereken ekonomiye sırt çeviriyor unutturuyorlar.

Artık uyamalı gafletten kurtulmalı.Yoksa kimse senin battıgın ekmek kapısını kapattıgın umrunda değil. Bir söz çıkardılar istikrar. Biraz insaf batmanın, iflasın,kargaşanın ve kaosun istikrarı mı?. İnsanları donunakadar ipotek altına alarak nasıl bir istikrar saglanıyor. Dış borç yok uluslar arası bankalara borç veriyoruz deniyor, uluslar arası piyasalarda paranın borsan değeri kaybediliyor. İhracatın bu ölçüde azaldığı saklanamaz bir gerçek.

Daha fazla düşünmemiz gereken,bence Zeytinburnu esnafı.Böyle giderse küresel sermaye hepimizi esir alacak. Birde kaçak Suriyeli dükkanlar çiğ gibi çoğalıyor. Esnaf bitmiş ticaret yapmak istemiyor. Bu düzen helal lokma kazanmak isteyen namuslu komşusunu bir aile gibi gören esnafın belini büküyor.

Gün geli hesap döner.
Sorumlu olanlar hesap verir.
iki cihan imtihandan kimse kaçamaz!!!

İBRAHİM KAŞIK

Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş
Sen de görüşünü belirt!
Yükleniyor...
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler1
kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.2%

8.3%

8.6%

6.1%

30.9%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan