• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
  • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :
TAHA NUSRET BOZKURT

ŞEHİT SAVCI MEHMET SELİM KİRAZ

2015-04-09 15:56:35

Yazıma başlamadan önce DHKP-C militanları tarafından şehit edilen savcımız Mehmet Selim KİRAZ’a Allah’tan rahmet, yakınlarına ise sabır ve metanet temenni ederim.

 Olay 1 Nisan 2015 tarihinde, Çağlayan Adalet Sarayı’na giren 2 tane DHKP-C’li teröristin Berkin ELVAN soruşturmasını yürüten savcı Mehmet Selim KİRAZ’ı rehin alması ile başladı. Sözde adaleti savunan bu kişiler, küçük çocukların oynadığı evcilik oyunları gibi kendilerince hiçbir yasal statüsü bulunmayan Halk Mahkemesi’n de bir ülkenin savcısını yargılayıp, kalemini kırıyorlar. Bir çocuk öldü diye iki çocuğu yetim bıraktılar. Eğer bunlar adaleti savunuyorsa iki çocuğu yetim bırakmak hangi hukuk kitabında yazmaktadır ? Bir çocuğun (Berkin ELVAN’ın) ölmesini elbette ki tasvip etmiyoruz. Fakat bu millet o çocuğun ekmek almaya gitmediğini de biliyor. Berkin ELVAN, Şişli ilçesine bağlı olan Okmeydanı semtinde ikamet etmekteydi. Şimdi bu çocuğun bulunduğu sokakta, mahallede, semtte hiç mi bakkal, market v.s. yok ?  Ayrıca hangi çocuk bakkala ekmek almaya giderken ağzına puşi sarıp eline sapan alır ? Bunları ben vicdanlara sormak istiyorum.

 Bir de yaşı küçük olup, okulda kendince siyaset yapmaya çalışan arkadaşlarımız çıktı. Sevgili arkadaşlar, lütfen okulda arkadaşlar arasında muhabbet ederken aramıza siyaseti sokup, dargınlıklar, cepheleşmeler oluşturmayalım. Elektrik kesintisi diyor bu arkadaş da elektrik kesintisi sadece İstanbul’da olsa haklısın. Ama kesinti yurt genelinde oldu. Bu olayla aynı güne denk gelmesini ben tevafuk olarak buluyorum. Ayrıca adamlar bir nevi şov yapmak istedi. Sürekli resimler çekip internet üzerinden yayımladılar. Elektrik kesintisi ile bu resimlerin az kişiye ulaşması bu teröristlerin de işine gelmez.

Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş
Sen de görüşünü belirt!
Yükleniyor...
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan