ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
VURAL CAMBUL
VURAL CAMBUL

DİMDİK AYAKTAYIZ!..

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Zeytinburnu Ülkü Ocakları ve Zeytinburnu Ülkücü İşçiler ...

Yazarlar 0 5131

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Zeytinburnu Ülkü Ocakları ve Zeytinburnu Ülkücü İşçiler Derneği çevresinde bir takım kendini bilmez zibidi tarafından Havai fişekli saldırı girişimi yaşandı. Yaşandı yaşanmasına ama  polis ve halk tarafından merak edilen bu saldırıdan çok, ülkücü camianın ne tepki vereceğiydi. Sanıldı ki bu tür basit bir provakasyona karşı hemen sokağa ineceğiz ve ortalığı dağıtıp seçimlerde yara alacağı garantilenen hükümetin ekmeğine yağ süreceğiz.  Sanıldı ki çeşitli fraksiyonlarla çatışmaya gireceğiz.

Gerek ilmi, gerekse birlik ve beraberlik ekseninde gücümüzü koruduğumuz ve eğer gerekirse vatanın bekası uğruna kanımızın son damlasına kadar savaşacağımız herkesin malumudur. Fakat bu demek değildir  ki, her olayda, her provakasyonda sokağa inip ülkeyi kaosa sürükleme cehaletini göstereceğiz. Zeytinburnu Ülkü Ocakları bu tür provakasyonlara gelmeyecek kadar tecrübeli ve kudretli bir ocaktır.

Bizler Ocak terbiyesi almış, memleket uğruna zindanlarda çürümüş, şehadet şerbetini içmiş bir neslin çocuklarıyız.  Bizler, ardarda iki İlçe Başkanını şehit vermiş Zeytinburnu Mhp İlçe başkanlığının kongresinde "Ben buraya İlçe Başkanı olmaya değil, şehit olmaya geldim" diyen ve kısa süre sonra şehit olan rahmetli Bekir Şemdilmen'lerin, henüz 15 yaşındayken iftar vakti şehit olan Rahmetli Şükrü Sancak'ların nesliyiz. Bizi ne 3-5 molotof, ne de 3-5 havai fişek yıldırabilir. Kimsenin şüphesi olmasın, dimdik ayaktayız!..

Gün sabır günü, gün akl-ı selim günüdür. Zannedilmesin ki herşeye dur deniyor, herşeye sessiz kalınıyor.  Gereken tepkiler, gereken yerlere, gerektiği kadar verilmekte. Elbette sabrın bir sınırı var. Fakat yine de tüm ülküdaşlarımızı birlik ve beraberliğe, Akl-ı selim'e ve ülkü ocaklarına davet ediyorum. Saçma sapan münferit bir olay yüzünden tüm seçim sürecini tehlikeye sokmadan, yaptığımızın en iyisini yaparak bu seçimi almak için çabalamayız.

Mevlam görelim neyler.. Neylerse güzel eyler..
Saygılar...

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
yukarı çık